Kotwy prętowe

kotwa prętowa - Kotwy prętowe

Kotwy prętowe

Kotwy prętowe składają się z głowicy, wolnego odcinka cięgna i buławy. Tworzy się je w rurach osłonowych do sprężonego powietrza, bądź z zastosowaniem specjalnej cementowej płuczki wiertniczej. Powstaje otwór, do którego wykonywana jest wylewka cementowa. Zostaje w nim umieszczony stalowy pręt, będący cięgnem kotwy i wyposażony w rurki iniekcyjne. Wszystko to pozwala na przeniesienie sił rozciągających do nośnej warstwy gruntu, w którym kotwy są montowane dzięki metodzie iniekcji.

Kotwy sprawdzają się podczas wykonywania obudowy głębokich wykopów, dobrze stabilizują przydrożne nasypy i zbocza. Można ich również użyć do budowy różnego rodzaju konstrukcji hydrotechnicznych. Chętnie wykorzystuje się je na przykład do mocowania dużych i ciężkich maszyn oraz wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych w budynkach.

Istnieją kotwy prętowe tymczasowe oraz stałe – czyli nadające się do eksploatacji w okresie czasowym wynoszącym do dwóch lat lub dłuższym.

Produkcja kotew prętowych w ADMA TRADE

Firma ADMA TRADE to sprawdzony producent kotew prętowych z siedzibą w województwie śląskim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i atrakcyjnemu cennikowi zyskaliśmy zaufanie wielu Klientów.

Nasze kotwy są wykonywane wyłącznie z najlepszej jakości materiałów. Należą do żądanej przez Klienta klasy oraz posiadają wybrane przez niego wymiary i rodzaj powłoki.

Ponadto na każdy element kotwy (pręt, nakrętkę oraz podkładkę o twardości 200HV) wystawiamy atest materiałowy 3.1 wg EN 10204 (DIN 50049).

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.